حقوق گمرکی تجهیزات و ملزومات پزشکی کاهش یافت بر اساس اعلام گمرک، کاهش حقوق گمرکی تجهیزات و ملزومات پزشکی به یک درصد با پیگیری‌های گمرک به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شد .

به گزارش خبرگزاری فارس، روابط عمومی گمرک جمهوری اسلامی ایران با اعلام این خبر اعلام کرد: با توجه به اینکه تجهیزات و ملزومات پزشکی از سوی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و صمت در فهرست کالاهای مشمول کاهش حقوق ورودی از ۴ به یک درصد نبود با پیگیری های گمرک ایران این کالاها نیز در نامه اصلاحی وزارت صمت به فهرست یاد شده اضافه شد و پس از اعلام به گمرک در روز گذشته در سریع ترین زمان ممکن به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شد.


همچنین در بهمن ماه 1401  گمرک ایران در زمان بررسی متن لایحه پیشنهادی بودجه 1402 طی مکاتبه ای با عضو هیئت رئیسه مجلس،  جهت کاهش حقوق ورودی برخی اقلام از 4 به یک درصد هم علاوه بر کالاهای اساسی و  دارو بر کاهش  حقوق ورودی تجهیزات پزشکی  اشاره کرده و نظر تخصصی و کارشناسی ارائه کرده بود .

بعد از گمرک، وزارت اقتصاد نیز در دهم فروردین 1402 مکاتبه  جدیدی با رئیس جمهور  صورت می‌دهد و  صراحتا  بحث تعیین تکلیف حقوق ورودی تجهیزات پزشکی  در این این مکاتبه هم تاکید شده است. لازم به ذکر است، بسیاری از چالش‌های مرتبط با ترخیص کالا و گمرکات ناشی از کم‌ کاری و عدم تسریع دستگاه‌های دخیل در تجارت خارجی  از جمله وزارت صمت، جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت  است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *