آغاز به فعالیت یک گمرک جدید در کشور

گمرک منطقه ویژه اقتصادی کازرون با هدف تسهیل در امور سرمایه‌گذاران و بازرگانان در منطقه آغاز به کار کرد.

به گزارش گسترش نیوز، رئیس گمرک استان فارس در مراسم آغاز به کار این گمرک گفت: با راه راندازی این تشکیلات در منطقه ویژه اقتصادی کازرون هیچ محدودیتی برای صادرات و واردات تجار وجود ندارد.

خداداد رحیمی افزود: با توجه به موقعیت خوب شهرستان کازرون و قرار گرفتن این شهرستان در مسیر استان‌های خوزستان و بوشهر تمام زیرساخت‌ها برای انجام امور گمرکی بدون محدودیت فراهم است.

مدیر کل شهرک‌های صنعتی استان فارس در این مراسم گفت: متولی منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان کازرون شرکت شهرک‌های صنعتی فارس است.

احد فتوحی افزود: تمام زیرساخت‌ها از جمله آب، برق، گاز و مخابرات و اینترنت برای انجام کار آماده شده است.

فتوحی اضافه کرد: منطقه ویژه اقتصادی کازرون در فاز اول در زمینی به مساحت ۷۷ هکتار شروع شده است که قرار است تا ۳۰۰ هکتار افزایش پیدا کند و مکاتبات این افزایش زمین هم انجام گرفته است.

فرماندار کازرون هم در ادامه این مراسم گفت: عملیات منطقه ویژه اقتصادی کازرون از سال ۹۲ شروع شده است و تاکنون اعتباری افزون بر ۱۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

داریوش دهقان با دعوت از سرمایه‌گذاران و تجار برای سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی کازرون گفت: ستادی در فرمانداری ویژه کازرون تشکیل شده تا هرگونه موانع در مسیر سرمایه‌گذاران برطرف شود.

گفتنی است؛ کازرون از شهرستان‌های غربی استان فارس است که فاصله مرکز آن با شیراز حدود ۱۲۰ کیلومتر است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *